Przegląd metod wykorzystywanych w protetyce

Pełne i zdrowe uzębienie to nie tylko większy komfort podczas spożywania posiłków, ale także atrakcyjniejszy wygląd twarzy. Z pewnością jest to kwestia, o którą warto zadbać. Jeśli masz braki w uzębieniu i chcesz odzyskać piękny uśmiech, sprawdź, jakie masz możliwości.

Protetyka klasyczna – metody

Protetyka klasyczna pomimo dostępności nowoczesnych metod wciąż cieszy się niemałą popularnością. Oto dostępne opcje:

  • Korony porcelanowe – są bardzo wytrzymałe i wyglądają naturalnie. Sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku niewielkich braków w uzębieniu.
  • Korony pełnoceramiczne – wyróżnia je najlepsza estetyka, mogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.
  • Mosty pełnoceramiczne i porcelanowe – stosuje się je w przypadku braku kilku sąsiadujących zębów.
  • Wkłady koronowo-korzeniowe – wzmacniają złamane zęby.
  • Licówki pełnoceramiczne i kompozytowe – najczęściej stosuje się je w przypadku trwałych przebarwień, uszkodzeń mechanicznych, a także w celu zniwelowania przerwy między jedynkami.

Jeśli nie wiesz, jaka metoda sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, postaw na klinikę oferującą różnorodne rozwiązania. Korona pełnoceramiczna w Warszawie? A może porcelanowa? To i wiele więcej znajdziesz na przykład w ofercie kliniki Fabdent.

Protetyka cyfrowa – nowoczesne rozwiązanie

Jeśli zależy Ci na szybkim i jednocześnie efektywnym leczeniu, koniecznie zwróć uwagę na nowoczesne rozwiązania takie jak protetyka cyfrowa. Zapewnia najwyższą precyzję i trwałość, a także estetykę uzupełnień. W przypadku tej metody lekarz wykorzystuje specjalistyczne programy i sprzęt umożliwiające szybkie i precyzyjne zaprojektowanie nowego uśmiechu. Warto wspomnieć, że wykonanie skanu uzębienia jest bezpieczną metodą.

Deprogramacja zgryzu – co to takiego?

Przed zdecydowaniem się na leczenie protetyczne, warto wyeliminować zaburzenia okluzji. Nieprawidłowości związane z pracą mięśni i stawów żuchwy powoduje nie tylko uszkodzenie zębów, ale też koron i mostów protetycznych. Szybsze ścieranie zębów, zwiększone napięcie mięśni twarzy, stany zapalne dziąseł to sygnały, które powinny skłonić do wizyty u stomatologa. W przypadku potwierdzenia zaburzeń okluzji stosuje się specjalistyczne urządzenia dentystyczne takie jak deprogramator z Fabdent. Prawidłowo stosowane urządzenie pomaga rozklinować zęby, rozluźnić odpowiednie mięśnie, wyznaczyć prawidłową pozycję żuchwy. Ważne jest to, aby stosować deprogramator regularnie i zgodnie z zaleceniami specjalisty.